Henkilökunta

Papit

Leena Haakana, kirkkoherra                           puh. 044 7881124 leena.haakana@evl.fi

 

Miia Suopanki, seurakuntapastori puh. 044 788 1125 miia.suopanki@evl.fi

Ari Mäkelä, seurakuntapastori puh. 044 756 7608 ari.j.makela@evl.fi
Susanna Julin, seurakuntapastori puh. 040 355 8514 susanna.julin@evl.fi

Taloustoimisto

Kaisa Häkkinen-Paananen, talouspäällikkö puh. 044 788 1132 kaisa.hakkinen-paananen@evl.fi

Kaisa Häkkinen-Paananen, talouspäällikkö
puh. 044 788 1132 kaisa.hakkinen-paananen@evl.fi

 

Kirkkoherranvirasto

Eija Munnukka, toimistosihteeri puh. 05 – 688 1100 srk.ruokolahti@evl.fi

Eija Munnukka, toimistosihteeri
puh. 05 – 688 1100 srk.ruokolahti@evl.fi

Päivi Rantala, seurakuntasihteeri puh  044 756 7600 paivi.rantala@evl.fi

Musiikki

Salla Palokangas, kanttori puh. 044 788 1126 salla.palokangas@evl.fi

Riku Tella, vs. kanttori 30.4.2019 saakka puh. 045 657 5393 riku.tella@evl.fi

Nuoret
Eeva-Leena Saikko, vs nuorisotyönohjaaja puh. 044 788 1131 eeva-leena.saikko@evl.fi
Anuliina Kenttämaa, nuorisotyönohjaaja puh. 050 306 5830 anuliina.kenttamaa@evl.fi

Diakonia
Riitta Luume, diakoni, puh. 044 788 1129, riitta.luume@evl.fi
Sirkku Hammarén, diakonissa puh. 050 531 3406 sirkku.hammaren@evl.fi

Lähetystyö
Merja Kaljunen, lähetyssihteeri puh. 040 568 9436 merja.kaljunen@evl.fi

Kirkonpalvelutyö
Arto Sikiö, hautausmaanhoitaja puh. 05 688 1134, 044 788 1134, arto.sikio@evl.fi
Jari Paananen, kiinteistönhoitaja puh. 044 788 1133, jari.paananen@evl.fi
Sini Härkönen, suntio puh. 044 788 1135, sini.harkonen@evl.fi
Reijo Sinkkonen, seurakuntamestari puh. 050 531 3407

Varhaiskasvatus

Sari Lappalainen, lastenohjaaja puh. 044 788 1138 sari.j.lappalainen@evl.fi

Sari Lappalainen, lastenohjaaja       puh. 044 7881138 sari.j.lappalainen@evl.fi

Suvi Vento, vastaava lastenohjaaja puh. 0500 430 027 suvi.vento@evl.fi