Henkilökunta

Papit

Leena Haakana, kirkkoherra                           puh. 044 7881124 leena.haakana@evl.fi

 

Miia Suopanki, seurakuntapastori puh. 044 788 1125 miia.suopanki@evl.fi – virkavapaalla 15.2.2018 asti

Klaus Kallioranta, vs. seurakuntapastori puh. 044 788 1125, klaus.kallioranta@evl.fi

Taloustoimisto

Kaisa Häkkinen-Paananen, talouspäällikkö puh. 044 788 1132 kaisa.hakkinen-paananen@evl.fi

Kaisa Häkkinen-Paananen, talouspäällikkö
puh. 044 788 1132 kaisa.hakkinen-paananen@evl.fi

Kirkkoherranvirasto

Eija Munnukka, toimistosihteeri puh. 05 – 688 1100 srk.ruokolahti@evl.fi

Eija Munnukka, toimistosihteeri
puh. 05 – 688 1100 srk.ruokolahti@evl.fi

Musiikki

Salla Palokangas, kanttori puh. 044 788 1126 salla.palokangas@evl.fi

Nuoret
Arvo Pyykkö, nuorisotyönohjaaja puh. 044 788 1131, arvo.pyykko@evl.fi

Diakonia

Riitta Luume, diakoni, puh. 044 7881129, riitta.luume@evl.fi

Mirja Paananen, diakonissa puh. 044 788 1129 mirja.paananen@evl.fi

Mirja Paananen, diakonissa lomalla 16.12.-31.12.2017

Lähetystyö
Klaus Kallioranta, vs. seurakuntapastori puh. 044 788 1125, klaus.kallioranta@evl.fi

Kirkonpalvelutyö

Arto Sikiö, hautausmaanhoitaja puh. 05 688 1134, 044 788 1134, arto.sikio@evl.fi
Jari Paananen, kiinteistönhoitaja puh. 05 688 1134, 044 788 1133, jari.paananen@evl.fi
Sini Härkönen, suntio puh. 044 788 1135, sini.harkonen@evl.fi

Lapsityö

Sonja Hämäläinen, perhetyönohjaaja puh. 044 788 1127 sonja.hamalainen@evl.fi

Sonja Hämäläinen, perhetyönohjaaja
puh. 044 788 1127 sonja.hamalainen@evl.fi

Sari Lappalainen, lastenohjaaja puh. 044 788 1138 sari.j.lappalainen@evl.fi

Sari Lappalainen, lastenohjaaja       puh. 044 7881138 sari.j.lappalainen@evl.fi